Anasayfa | İletişim
   
   
Ocak- Mart 2011 İntema Eğitimleri

 

 
10-28 Ocak , 7-25 Mart 2011 tarihleri arasında ETKİLİ SERVİS SUNMA VE İLETİŞİM eğitimi düzenlendi.  Adnan ASLANBAY’ ın sunduğu eğitim, ECZACIBAŞI- İNTEMA servis yöneticileri ve çalışanlarının katılımı ile yapıldı.
 
Günümüzün rekabet koşullarında ürünlerin fiziki özellikleri kadar, hizmet ve müşteri ilişkilerinin de önem kazandığı yeni bir dönemini yaşıyoruz. Hizmet sektöründeki işletmeler müşteri kazanma ve kazanılan müşterileri ellerinde tutabilmek için hizmet stratejilerini geliştirmek zorundadır. Müşterilerin seçiciliği ve kalite beklentileri gün geçtikçe artmaktadır. Bu yüzden,işletmelerimizin müşteri odaklı hizmet yönetimi anlayışını benimsemeleri gerekmektedir.
 
Günümüzde ve gelecekte şirketler fiyat ve teknolojik ilerlemeler konularında yarışmayacak. Başlıca rekabet konuları, servis elemanları ve çalışanlarının müşterilerle kuracakları iletişimin ve verecekleri hizmetin kalitesi olacaktır. Rekabet hizmet konusunda olunca insanın önemi ve onun eğitimi vazgeçilmez oluyor. Yeni müşterileri kazanmak, mevcut müşterilerinizi elinizde tutmak, müşteri memnuniyetini daha yüksek seviyelere çıkarmak hedeflerinize daha çabuk ulaşmanızı sağlayacaktır . Ürün ve hizmetlerimizin satışı için, kendine güvenen , müşterilerle etkin iletişim kurup onları ikna edebilen satış elemanlarına ihtiyaç vardır. Yoğun rekabet dönemlerinde firmaların servis elemanlarından beklentileri daha da artar. Böyle ortamlarda başarılı olabilmek profesyonellik ve problem çözücü olmayı gerektirir.
 
Eğitimde; profesyonellik ve hizmet perverlik anlayışı çerçevesinde, katılımcılara, günümüz hizmet yöntemlerini iletişim teknikleri ile birleştirerek, işletmenin amaçları doğrultusunda müşterilerini etkileyebilmeleri için gereken kişisel beceriler sunulmuştur.
 
Konular uygulamalarda karşılaşılan sorunlar ile ele alınıp tartışılmış, çözüm önerileri geliştirilmiştir.
 

 

 
Web Tasarım Zemedya